Entra
  • Castellano
Actualitzat 10:22 AM CET, Nov 7, 2017

Presentació de l'escola

  • Escrit per Jaume Tortella
  • Publicat a home

El Col·legi Nostra Senyora de la Consolació d’Alaró és un centre privat que pertany a la Congregació d’Agustines Germanes de l’Empar, amb Escoleta de 0-3 anys privada i concertat en els nivells d’Educació Infantil (3-6 anys), Educació Primària i Educació Secundària Obligatòria.
 
Com a Centre Agustinià, oferim una educació moderna, rigorosa quant als principis pedagògics i sociològics en consonància amb els darrers avanços científics i tecnològics, per preparar els nostres alumnes, amb l’ajuda de valors humans i cristians, a integrar-se a una societat exigent i competitiva, en la qual hauran de realitzar-se com a persones a través d’uns principis sòlids i una acurada preparació professional.
Volem aconseguir una formació humana i espiritual en tots els nostres alumnes, així posam un especial èmfasi en educar en valors sense descuidar d'altres aspectes que contribueixen en aquest projecte integral que somiam.

 

escola 

10°C

Palma de Mallorca

Partly Cloudy

Humidity: 71%

Wind: 4.83 km/h

  • 24 Mar 2016 17°C 8°C
  • 25 Mar 2016 18°C 7°C

SYSBalear, Serveis Informàtics

DMC Firewall is a Joomla Security extension!